anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio VGN-FW51JF i EX 500 brak komunikacji DLNA

profile.country.pl_PL.title
slepyszifo
Początkujący

Vaio VGN-FW51JF i EX 500 brak komunikacji DLNA

Witam,
przejrzałem chyba wszystkie wątki dotyczące DLNA i niestety nie pozwoliło mi to rozwiązać swojego problemu, a mianowicie moja Bravia nie może uzyskać dostępu do mojego serwera.
Laptop łączy się z siecią domową przez WiFi, Bravia jest połączona kablem ethernetowym z modemem/routerem. Bez problemu mogę korzystać z serwisów internetowych Bravii, jednak nie mogę się połączyć z serwerem Vaio.

Po zakupie Bravii oraz jej pierwszym podłączeniu do sieci miałem możliwość przeglądania w tv zasobów udostępnionych na Vaio, jednak nie mogłem korzystać z serwisów internetowych. Nie dawało mi to spokoju, więc kombinowałem i kombinowałem i wkońcu udało mi się połączyć z internetem na Bravii, jednak aby korzystać z zasobów Vaio musiałem łączyć laptop z modemem kablem ethernetowym, pomimo, że łączył się on z siecią przez WiFi.

I taki układ nawet by mi pasował, choć nie wiem dlaczego musiałem łączyć Vaio z modemem kablem? Niestety znowu się coś mi pozmieniało (pewnie coś nieświadomie zmieniłem) i na chwilę obecną mogę tylko i wyłącznie korzystać z serwisów internetowych w tv.
Do udostępniania plików stosuje/stosowałem Vaio Media Plus.

Proszę o pomoc, co muszę zrobić abym ponownie mogł korzystać z DLNA??

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
pulower
Początkujący

Czy nie rozwiązałoby tego ustawienie w Vaio Media Plus sposobu połączenia komputera z telewizorem - na kablowe ? podobny problem miałem z PS3 Media Server i to pomogło.

Ja podłączenie zrobiłem inaczej - podłączyłem TV kablem sieciowym (skrosowanym) do Laptopa. W laptopie ustawiłem IP stały na podłączenie przewodowe (innny niż komputer miał nr w sieci wifi) i przypisałem bramkę ręcznie w ustawieniach telewizora sieci przewodowej taką jak IP komputera (wpisałem 193.168.0.2). W Viscie jeszcze zalecane jest wyłączenie we właściwościach sieci przeodowej wyłączenie TCiP 6 (lub jakoś podobnie), pozostawiasz tylko i4.

W ustawieniach sieci bezprzewodowej włączasz udostępnianie połączenia z internetem.

I powinno wszystko śmigać.