anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

793 ODPOW. 793
profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Na razie, bez modułu pikelowania nie mam, ale ostatnio tv zgubił zapisane kanały. Listy kanałów nie ustawiałem po swojemu. Po wyszukaniu zostawiam zawsze tak, jak sobie VECTRA ułożyła. I zaskoczyło mnie, że nagle nie mam kanału, który chciałem włączyć. Wybrałem w menu opcję "zaktualizuj listę kanałów" i tv znalazł 40 kanałów, które zgubił. Może to kolejny etap postępującej choroby 😀

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Heh, no proszę... dosłownie miałem to samo. Identycznie! Po kilku dniach bez modułu zgubiło mi listę. Ja miałem ustawioną i potem znowu wyszukałem i znowu mi zgubiło. Teraz na razie po resecie bez anteny w środku, nie gubi kanałów. Kiedyś ktoś już oprócz mnie też pisał tu na forum, że mu zgubiło kanały. Widać, że oprócz pikselozy jest więcej błędów w Sony.

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Właśnie wpadłem na genialny pomysł! Aplikacja tv smart go (dla abonentów VECTRY). Mogę wreszcie oglądać wszystko co mam w pakiecie bez pikselozy. I co więcej, można pauzować, a nawet obejrzeć wstecz. Polecam.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Tak już tu pisaliśmy o aplikacjach , w UPC jest UPC TV GO działa i wygląda identycznie jak dekoder dobra alternatywa ale pewne kanały płatne nie działają na aplikacji takie jak np Canal+ i w przypadku UPC jednak dekoder działa płynniej 

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Testuję aplikację VECTRY od 2 godz. i mam wrażenie, że działa lepiej niż moduł. Nawet zanim zaczął pikselować. Na razie mi to wystarczy, ale mam jeszcze trochę czasu na wymianę płyty w ramach gwarancji. Moduł z kartą używam obecnie w starym, chyba piętnastoletnim tv SONY BRAVIA i tam działa bez zarzutów. Kiedyś wszystko było lepsze...🤔

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No niestety takie mamy czasy , z rowerami obecnie jest podobnie , po kilku miesiącach wypada np support z ramy carbonowej bo żeby ciąć koszty wymyślili montaż nie na gwint tylko wcisk . Pękające ramy ? Nie ma sprawy wymienimy i tak dzisiaj działa , nie ma sprawy wymienimy płytę główną . To tak jak by już na etapie planowania zakładali większą opłacalność jak co któraś wymienią ale pojawienie się na rynku przed konkurencją to priorytet . Gonitwa 

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Ale mnie olśniłeś z tą aplikacją vectry. Nigdy wcześniej jej nie używałam nawet nie miałam zainstalowanej. Po Twoim wpisie zainstalowałam i mam wszystkie programy bez zacinania. Moduł wyjęty. Dzięki za pomysł.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Jakość w stream na pewno jest lepsza bo jest natywna , dlatego nowe dekodery to już tylko stream.  Tylko jest opóźnienie oczywiście od 16 do 20 sekund ale to nie ma znaczenia chyba że mecz jest i słyszy sąsiada który się wydziera a ty dopiero po nim :)))) 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

A w tej aplikacji można tworzyć własną listę kanałów? Czy raczej trzeba zaakceptować ten cały "vectrowski" śmietniczek kanałowy, który nam podają? Aplikacje mają dziś już wszystkie stacje telewizyjne, gdzie jest opcja bezpośredniego oglądania telewizji na żywo. A w takiej aplikacji Vectry to pewnie jest cały pakiet abonencki. Świetna sprawa i alternatywa dla tych co chcą korzystać z całego pakietu bez udziału pikselozy i w dobrej jakości. Jak WiFi się chwilowo wyłączy to aplikacja też się też zatrzyma, ale to samo można powiedzieć o zwykłej antenie, że jak będą zakłócenia antenowe to telewizja przerywa. Fajnie, że jest taka alternatywa. Super!

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Pewnie zaraz ktoś napisze jak jest w Vectra . Natomiast w UPC TV GO najpierw tworzysz jakiś profil i w nim wyłączasz te których nie chcesz i układasz je we własnej kolejności jak ci się podoba potem tworzysz inny profil i jeszcze inaczej układasz i tak ile chcesz i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby coś zgubił i najfajniejsze że synchronizuje się z dekoderem , czyli jak mam tą apke w phonie to moge sobie poukładać na telefonie i apka w TV czy dekoder się synchronizuje i wszędzie jest identycznie , pewnie Vectra podobnie